Az egyik legfincsibb zöldségünk az uborka. Najó, ez így baromi hülyén hangzott. Csak próbálkoztam, hátha el tudom valahogy kezdeni. Szegény ember a csemegeuborkáról akar írni, nem lehet könnyű dolga.
Gondoltam, megpróbálok ármi érdekességet keredni róla azon kívül mennyire jó kis zöld szinezete van. Mondjuk ez tök fontos, mármint, hogy milyen kinézete van a kajának. Biztos vagyok benne, hogy sötétben sokkal több dolgot megennénk.
A mai világban igen fontos megemlíteni, hogy szinte csak vízből áll, kalória meg alig van benne.A sok káliumtól vízhajtó hatású, nem mintha ez bárkit is érdekelne. Esetleg egy személyt, akinek amúgy is elég gyors az anyagcseréje :D Ugyebár köll neki fény, víz, pára..ki hitte volna. Befőzésre a kis méretű termések alkalmasak, a nagyobbakból kovászos uborkát vagy csalamádét készíthetünk. Készíthettek.
Kedvező hatást fejt ki a gyomrunkra és ugyanabba a nemzetségbe tartozik mint a sárgadinnye. Pedig azt nem is szeretem.Levét reumatikus fájdalmak ellen is hatásosnak tartják,(hasznos ha visszacsapna a kis rontásunk ugyebár ;)) de kozmetikumként az uborkakrém, -szesz üdébbé teszi a bőrt így fiatalító hatású. Mmm.
Az angol ubik megnőhetnek akár 0.61 méteresre is, majdhogynem mag nélküliek. Japán társaik (kyūri) sötétzöldek, és kissé durva, egyenetlen a héjuk. A mediterrán uborkák kicsik :), puhahéjúak és lédúsak. Hasonlóan az angol zöldségekkel, ezek is kevés maggal rendelkezhetnek. Észak-Amerikában a vadon termő fajtát "manroot"-nak hívják. Így néz ki. Azt írják, hogy ne edd meg.
A személyes kedvencem a sárga ubó. Dosakai az ő neve és Indiában kapható. Kerek alakúak, tehát nem is gondolnád róluk...hogy uborkák. Általában levesbe teszik, Daalba (ami a lenti kép alapján bizonyítottan undorító), meg egyéb izékbe amiket nincs kedvem kisilabizálni.
Végül, mert nincs kedvem írni már, (és te is nyilván unod) , az ubi Indiából származik.
Az egy jó hely.
Ráadás: egy angol ubi